בין גבולות בין הרים - יציאת אירופה של ניצולי השואה

פעילות עמותת "מורשת הבריחה" להצלת פליטי השואה באירופה בין שואה לתקומה.

שם האדם / הארגון המציע: מרים גנות. מנהלת תחום חינוך בעמותת "מורשת הבריחה".
אודות האדם / הארגון המציע:
אני אישית וצוות של מרצים מהעמותה פעילים בקרב נוער בתיכונים, בשמיניות היוצאות למסע לפולין, בתנועות נוער, בקרב מבוגרים ובעוד מסגרות רבות בהעברת החומר הנל באמצעות הרצאות המלוות בדיונים, באמצעות סרטונים, ועוד.
פירוט ההצעה:

בין סיום השואה לבין הקמת מדינת ישראל הסתובבו באירופה כ: 300000 פליטי שואה, חסרי בית, ללא משפחה. ממשלות אירופה סגרו בפניהם את הגבולות ולא התירו לפליטים לצאת. הכניסה לארץ ישראל נחסמה בפניהם עי המנדט הבריטי והם נאלצו להצטופף במחנות עקורים בתנאים קשים וללא תוחלת הנראית לעין. לעזרתם באה תנועת "הבריחה" שהצילה והבריחה כ: 300000 פליטים יהודים לארץ ישראל.

זהו סיפור שחרור ילדים יהודים ממנזרים וממשפחות נוצריות, הקמת בתי ילדים והעלאתם לארץ...

זהו סיפור הרואי של מעבר בלתי לגאלי באלפים, בהרי הטטרה, בשלג, בקור, של הורים עם תינוקות על הכתפיים, של קשישים, של אודים מוצלים מאש, סיפור ההעפלה ההרואית וסיפור ההיבט המדיני שהוביל להצבעה ההיסטורית באום על הקמת מדינה יהודית לעם היהודי.

הפרק הזה בתולדות עמנו אינו מסופר דיו ואינו מוכר דיו. למותר לציין מהי חשיבותו ההיסטורית והחינוכית של הצגת הפרק הזה בהיסטוריה של עם ישראל בפני הדור הצעיר, במכינות הקדם צבאיות.

יש בידינו מגוון פעילויות בנושא. הרצאות פרונטאליות והרצאות בזום, מלוות במצגות ובסרטונים. סדנאות, תערוכות, טיולי שטח ועוד.

עלות למכינות המשתתפות: ככל שמקובל עליכם
הערות ומידע נוסף:
יש אפשרות להעברת סדרה של נושאים: יציאת אירופה. "הבריחה" - יציאת אירופה של ניצולי השואה. הפעילות המדינית במחנות העקורים. ילדים ב"בריחה" , ההיבט המדיני של תנועת "הבריחה", , אקסודוס, ועוד.
שם איש / אשת קשר: מרים גנות
טלפון ליצירת קשר: 0544656882
כתובת דוא"ל ליצירת קשר: mgfr49@gmail.com

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.