הדפסת עמוד זה

בדרך הירושלמית

"בדרך הירושלמית" מזמינה אותך לחיות בעיר הכי מעניינת בישראל. התוכנית משלבת חיי קבוצה, למידה, הרחבת אופקים ועשייה חברתית לצד עבודה, התפתחות אישית וחיים עצמאיים.

תאריך עדכון אחרון: שלישי, 19 דצמבר 2017 10:14
פירוט התכנית:

סיימת צבא? שוקל/ת מה הצעד הבא? "בדרך הירושלמית" מזמינה אותך לחיות בעיר הכי מעניינת בישראל. התוכנית משלבת חיי קבוצה, למידה, הרחבת אופקים ועשייה חברתית לצד עבודה, התפתחות אישית וחיים עצמאיים. בוא/י אלינו לעשות את הצעד הבא, קצת אחרת.

מרכיבי התכנית

  1. ירושלים – חיים בעיר שיש בה הכל: עבר – הווה – עתיד ופסיפס של תרבויות. היכרות עם העיר דרך מפגשים עם דמויות ירושלמיות מרכזיות בתחומים שונים, ארגונים חברתיים, חיי תרבות בלתי נגמרים ועשייה חברתית.

  2. לימודים – התכנית משלבת לימודי חברה ורוח שמועברים על ידי מורים מומחים בתחומם ובדרך של שיח פתוח וקרוב. הלימודים מתקיימים בקמפוס היפיפה של ה- Hebrew Union College ממש במרכז העיר.

  • סוציאולוגיה - מהי סוציאולוגיה ואיפה היא פוגשת אותנו בחיים. נעסוק בשאלות יסוד ותפיסות שונות ונבין את ההשפעות של הרעיונות הגדולים על החיים שלנו.
  • כלכלה חברתית – כלכלה נשמע מפחיד אבל בסוף זהו תחום שמשפיע מאוד על חיי היום יום שלנו. נפרק את המושגים הגדולים להסברים פשוטים ונבין את הגישות השונות שעל פי הן מתנהל העולם בכלל ומדינת ישראל כפרט.
  • סוגיות בחברה הישראלית - סוגיות של זהות יהודית, מפגש עם זרמים ביהדות וצלילה אל תוך נושאי ליבה בוערים. כל זה דרך טקסטים יהודים וכלליים.  
  1. קבוצה – הזדמנות למצוא שותפים לדרך חדשה בתקופה שאחרי הצבא. חוויה מאתגרת של שילוב בין החיים המשותפים לחיים העצמאיים בליווי קבוצתי רציף. לאורך התוכנית תהיינה שבתות משותפות של הקבוצה הכוללות סיורים, משבצות לימוד, משבצות קבוצה וארוחות וקבלת שבת משותפות.

הקבוצה תגור בשכונה בירושלים ותמנה 14 משתתפים ומשתתפות.

  1. עבודה – התוכנית עובדת עם מעסיקים בשני תחומים מרכזיים: ליווי אנשים בעלי צרכים מיוחדים ועבודה במלונאות. ישנה אפשרות למצוא עבודה בתחומים אחרים ואצל מעסיקים אחרים באופן עצמאי.

משתתפי התוכנית העובדים בשק"ל עובדים במחלקות הדיור והצהרונים של העמותה. כל משתתף/ת נכנס/ת לצוות של דירה של שק"ל ומלווה את הדיירים / הדיירות שבה. בנוסף ישנם משתתפים/ות אשר עובדים/ות בצהרוני עמותת שק"ל לגילאים הנמוכים.

בתחום המלונאות ישנם מגוון תפקידים אשר משתנים ממעסיק למעסיק.

  1. עשייה קהילתית בשכונת המגורים – משתתפי ומשתתפות התוכנית יזמו ויוציאו לפועל פרויקט קהילתי בשכונה על פי בחירתם בליווי של רכז התוכנית ובשותפות עם המנהל הקהילתי.

התוכנית היא למשך חצי שנה ומתחילה בחודש מרץ. תהליך המיון לתוכנית כולל הגעה ליום חשיפה, ראיון לתוכנית (בסוף יום החשיפה), תהליך קבלה לעבודה ותשלום דמי ההרשמה לפני תחילת התוכנית (400 ₪).

שם הארגון / אדם המארגן: טנא ירושלמי, התנועה הרפורמית, עמותת "בקהילה"
תיאור הארגון / אדם האחראי לתכנית:

האם התכנית היא אקדמאית: לא
מיקום התכנית: ירושלים
קהל היעד של התכנית: ח'ברה משוחררים בטווח הגילאים של 20-24
משך התכנית: שישה חודשים
עלות למשתתף/ת בתכנית: 1200 ש"ח לחודש + תשלום חד פעמי של דמי רישום על סף 400 ש"ח
שם הארגון: טנא ירושלמי, התנועה הרפורמית, עמותת "בקהילה"
שם איש / אשת הקשר: אוריה יובל
מס' טלפון: 052-3394711
כתובת דוא"ל: baderechhayerushalmit@gmail.com
בקטגוריה עבודה מועדפת