הדפסת עמוד זה

תכנית המעיין - הישיבה החילונית בעין כרם

אנו מזמינים אותךָ ואותך לצאת למסע ירושלמי בנופי התרבות היהודית ובהרים שסביב לה. ארבעה חודשים של חוויה אישית וחברתית, באווירה כפרית מלאה רוח והשראה בעין כרם כחלק מקהילה לומדת ויוצרת החיה יחדיו.

תאריך עדכון אחרון: רביעי, 27 דצמבר 2017 12:55
פירוט התכנית:

אנו מזמינים אותךָ ואותך לצאת למסע ירושלמי בנופי התרבות היהודית ובהרים שסביב לה. ארבעה חודשים של חוויה אישית וחברתית, באווירה כפרית מלאה רוח והשראה בעין כרם כחלק מקהילה לומדת ויוצרת החיה יחדיו.

הישיבה החילונית בירושלים היא תכנית לימוד עבור צעירים בני 20-30 מכל הארץ בת ארבעה חודשים הכוללת הזנה ולינה. נלמד יחד מהיצירה העברית לדורותיה וגם נכיר את הדתות השונות ממזרח וממערב.

נצא למסע להכרת ירושלים מזוויות שונות דרך טיולים, סיורים ומפגש עם דמויות, קהילות ודרכי חיים. נעסוק בלימוד וביצירה, בעשייה קהילתית ונארח דמויות משפיעות על חיי התרבות בישראל. משתתפי התוכנית ייקחו חלק פעיל בהפקת אירועי תרבות בעיר ויתרמו לחיי הרוח בירושלים.

"לישיבה הגעתי עם משאלה מוצפנת בלב, ובתהליך מכוון או לא מכוון - הצלחתי להביא את עצמי להאיר חלק גדול מקירות הלב שלי. יצאתי למסע משותף עם חברי היקרים, ויחד איתם התחלתי לענות לעצמי על שאלות שלא ידעתי שקיימות בי כלל, ולצאת עם שאלות אחרות ומורכבות לא פחות. הדרך הזו, הייתה אחת המתנות הכי גדולות שנתתי לעצמי. וללא ספק, פתחה אותי לקראת מי שאני רוצה להיות". - טל, בוגרת מחזור ט'.

הקבלה לתוכנית מותנת בראיון אישי.

שם הארגון / אדם המארגן: הישיבה החילונית בירושלים
תיאור הארגון / אדם האחראי לתכנית:

הישיבה החילונית בירושלים הינה חלק מארגון בינה - התנועה ליהדות חברתית.

הישיבה הוקמה בשבת 2010 בסדרת אירועי תרבות בכל ירושלים. ערבי הלימוד המיוחדים של הישיבה כללו שיעורים ומפגשי לימוד המלווים בהופעות חיות, מסיבות ואומנות במטרה לפתוח את גבולות בית המדרש לתכנים ולקהלים חדשים. מאות צעירים ומבוגרים השתתפו באירועי הישיבה שהתקיימו בשיתוף פעולה ובחסות של מוסדות התרבות המובילים בעיר.

הישיבה היא בית לימוד שבמרכזה שני מוקדים רעיוניים: האחד, חשיפה, חיפוש ולימוד מעמיק של התרבות היהודית לגווניה ועל תקופותיה השונות מתקופת המקרא ועד לתרבות העברית החדשה ותהליך החילון של מאות השנים האחרונות. השני, חיבור מעמיק לירושלים כמרכז תרבותי, פוליטי ורוחני של העם היהודי לאורך הדורות באמצעות מפגשים עם דמויות, ארגונים וקהילות שונות בעיר.

האם התכנית היא אקדמאית: לא
מיקום התכנית: עין כרם, ירושלים
קהל היעד של התכנית: עירים וצעירות מכל רחבי הארץ בגלאים 20-30
משך התכנית: ארבעה חודשים
עלות למשתתף/ת בתכנית: 1750 לחודש, כולל הכל
אפשרות סבסוד (במידה וקיימת):

קיימת אפשרות למלגת לימודים חלקית, בהתאם לצרכים כלכליים.

שם הארגון: הישיבה החילונית בירושלים
שם איש / אשת הקשר: שני אוסטרייכר
מס' טלפון: 0544-211024
כתובת דוא"ל: [email protected]