מידע חשוב למכינות בנושא משבר הקורונה: מתווה חזרה לפעילות

מחלקת בוגרי ובוגרות המכינות

מחלקת הבוגרים והבוגרות של המכינות הקדם צבאיות בישראל, במועצת המכינות.

תואר ראשון במרכז האקדמי שלם, תכנית למצטיינים

המרכז האקדמי שלם הוא מוסד להשכלה גבוהה המעניק תואר ראשון דו-חוגי. ליבת התואר, התוכנית ללימודים הומניסטיים, חושפת את הסטודנטים למגוון רחב של תחומים במטרה להכשירם להיות אנשים חושבים ומשפיעים בחברה.

תאריך עדכון אחרון: שלישי, 06 נובמבר 2018 11:12
פירוט התכנית:

המרכז האקדמי שלם הוא מוסד להשכלה גבוהה המעניק תואר ראשון דו-חוגי. ליבת התואר, התוכנית ללימודים הומניסטיים, חושפת את הסטודנטים למגוון רחב של תחומים במטרה להכשירם להיות אנשים חושבים ומשפיעים בחברה.

בנוסף לתכנית הלימודים ההומניסטיים בוחרים הסטודנטים אחת מהתוכניות הבאות: לימודי המזרח התיכון והאסלאם או פילוסופיה מערבית והגות יהודית. המרכז האקדמי שלם מכין את הסטודנטים לחיים של מעורבות בחברה והשפעה על המדינה.

בשלם ‘הנהגה’ היא לא רק מילה, אלא תכנית ארבע-שנתית מקיפה הכוללת שנתיים של היכרות עם אתגרי החברה הישראלית והתנסות בהתמודדות אִתם, ושנתיים של התמחות מעשית המאפשרת להשתלב בעולם המעשה עוד במהלך הלימודים.

פרטים על תוכנית קהילה וחברה: https://shalem.ac.il/he/campus_events/ פרטים על תוכנית התמחות ומנהיגות: http://shalem.ac.il/internships-and-employment/hitmahut/

שם הארגון / אדם המארגן: המרכז האקדמי שלם
תיאור הארגון / אדם האחראי לתכנית:

הלימודים במרכז האקדמי שלם מתבססים על שיטת ה"ליברל ארטס" (liberal arts), מסורת שמקורותיה בקולג'ים היוקרתיים של אנגליה וארצות הברית לפני כמאתיים שנה. מסורת זו כוללת לימודי ליבה מובנים, בעיקר במדעי הרוח. בדומה לנהוג במוסדות בחו"ל ההוראה בשלם מדגישה את קבוצות הלימוד הקטנות, את ההנחייה האישית ואת ההכנה לשוק העבודה ופיתוח הקריירה.

האם התכנית היא אקדמאית: כן
תכנית אקדמאית - התואר המוענק בתכנית: תואר ראשון
מיקום התכנית: ירושלים
קהל היעד של התכנית: מצטיינים/ות הרוצים/ות לחולל שינוי ולהשפיע על תוואי החברה, הכלכלה והפוליטיקה בישראל
משך התכנית: 4 שנים
עלות למשתתף/ת בתכנית: 38,300 ולאחר מלגה 11,800
אפשרות סבסוד (במידה וקיימת):

על מנת לאפשר לסטודנטים להקדיש את מרב זמנם ללימודים יינתנו מלגות שכר לימוד ומחיה חסרות תקדים במשך כל שנות הלימוד, הכוללות: סבסוד שכר לימוד – סיוע של 26,500 ש"ח לשנה בשכר הלימוד, מתוך שכ"ל שנתי של 38,000 ₪. מלגת מחיה נדיבה – 2000 ש"ח בחודש (למשך תקופת הלימודים) מלגת מגורים - 1000 ש"ח בחודש לסטודנטים המתגוררים בקרבת הקמפוס (למשך תקופת הלימודים, באזורים מוגדרים מראש) בתמורה לקבלת המלגות יידרשו הסטודנטים שלא לעבוד מעל ל-12 שעות שבועיות במהלך שנת הלימודים; לפעול בשנה השנייה ללימודים, במסגרת תכנית המעורבות בקהילה בהיקף של 4 שעות שבועיות; ולעמוד במדדי ההצלחה של ציון ממוצע 85.

שם איש / אשת הקשר: ניצן ריבלין
מס' טלפון: 0509286032
כתובת דוא"ל: [email protected]
הערות נוספות:

על-מנת להגיש מועמדות לתכנית המצטיינים אנא ודאו כי אתם עומדים בתנאי הסף: בגרות: לפחות 25 יחידות עם ציון משוקלל של 100. מועמד שיש בידו ממוצע בגרות משוקלל נמוך מ-100 (וזכאי לתעודת בגרות) יוכל להציג ציון פסיכומטרי של 700 ומעלה. אנגלית: ציון של 200 לפחות בבחינת אמי"ר או ציון של 100 לפחות במבחן אמיר"ם או בחלק הבוחן את רמת השפה האנגלית בבחינה הפסיכומטרית. עברית: מועמדים שלא עמדו בבחינות הבגרות הישראליות צריכים להיבחן במבחני יע"ל בעברית ולהגיע לרמה של ה’ ומעלה (ציון 84 לפחות). בחינת הפסיכומטרי אינה חובה, אך מועמדים אשר יש בידיהם ציון פסיכומטרי יוכלו למסור אותו בשלב הרישום למוסד, והוא יילקח בחשבון בתהליך הקבלה. מועמד אשר למד לפחות 30 נ"ז במוסד להשכלה גבוהה המוכר ע"י המל"ג, ציוניו יילקחו בחשבון כחלק מתהליך הקבלה. מועמדים מחו"ל נדרשים להציג תעודת תיכון מחו"ל וציוני SAT כאשר דרישת הסף הנה ציון 1300 ומעלה, או ציוני ACT כאשר דרישת הסף הנה אחוזון 91 ומעלה (לפחות 29 תשובות נכונות).

האפשרויות הכי נצפות באתר לאחרונה

תכנית השליחים למחנות הקיץ בחו"ל של הסוכנות היהודית
בכל שנה תכנית השליחים במסלול השליחות הקצרה מוציאה אלפי שליחים ושליחות למחנות קיץ ברחבי העולם. תפקיד השליח/ה הינו בבחינת "גשר…
תכנית חותם
חותם היא תכנית חברתית - חינוכית ששמה למטרה לקדם שוויון הזדמנויות בחינוך
לקהילת "כל הנשמה" דרוש/ה רכז/ת סניף נוער תלם לגילאי כיתות א' - י''ב
משרה מעניינת עבור בוגרי/ות מכינות שתאפשר להרחיב את ארגז הכלים בשדה של חנוך יהודי פלורליסטי
דרומה- בית מדרש לעשיה חברתית
רציונל - צעירות וצעירים רבים בגילאי 20-25 יוצאים מהשירות הצבאי והלאומי ומוצאים עצמם בצומת דרכים משמעותית עם הרבה שאלות לגבי…

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

דף עדכון 327 | 11/01/2021|כז' טבת התש"פ ראשון, 10 ינואר 2021 12:36
דף עדכון 325 | 29.12.2020| יד' טבת התש"פ שלישי, 29 דצמבר 2020 10:22

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

נרשמת למכינות? הגיע הזמן לדרג את המכינות המועדפות שלך

מערכת הדירוג נפתחה! מהרו לדרג את הרשימות המועדפות עליכם, השיבוץ הסופי ייקבע על פי שקלול ההעדפות האישיות שלכם ושל המכינות.

היכנסו לקישור ולחצו על "דירוג המכינות בסדר העדיפות שלי".

לחצו כאן למערכת הדירוג >>>

להסבר על תהליך הדירוג והשיבוץ לחצו כאן