מחלקת בוגרי ובוגרות המכינות

מחלקת הבוגרים והבוגרות של המכינות הקדם צבאיות בישראל, במועצת המכינות.

תכנית השליחים של "ISRAEL-is" (ישראליז)

הובלת "שגרירויות השטח" של התוכנית בדרום אמריקה ובמזרח הרחוק

תאריך עדכון אחרון: חמישי, 09 ינואר 2020 22:50
פירוט התכנית:

מה בתכלס זה אומר להיות מתנדב של ישראליז בחו"ל? כמתנדבי התכנית בחו"ל, תובילו את "שגרירויות השטח" שלנו בדרום אמריקה ובמזרח הרחוק, שם תארגנו, תיזמו ותדריכו מפגשים בינלאומיים ייחודיים, טרקים משותפים, התנדבויות בקהילה המקומית, אירועי ערב בהוסטלים – בקבוצות מעורבות של ישראלים ומטיילים מכל העולם. ההתנדבות אורכת שבועיים ביעדים מרכזיים ביבשת, ובהתאמה לעונה הרלוונטית בשנה. על ההכשרה בארץ: ההכשרה אורכת 4 ימים שמטרתה להכין את השליחים בצורה הטובה ביותר להובלת "שגרירויות השטח" בדרום ומרכז אמריקה ובמזרח הרחוק. ההכשרה מתקיימת בחלקה ב"לב הבועה התל אביבית", ב"אברהם הוסטל" המפנק, שמציע אווירה בינלאומית וחוויה עם תיירים ו"Backpackers" המגיעים אליו מכל העולם. בחלקה האחר, נזכה לחוות ביקור ייחודי באזור עוטף עזה וברצועה, ונישן לילה בקיבוץ "גבולות" שבדרום. בהכשרה מקבלים השליחים כלים לתקשורת בינאישית ולסטוריטלינג, סדנאות לשיווק במדיה ודיפלומטיה ציבורית ומפגשים אינטרקטיביים עם צעירים מכל העולם.

שם הארגון / אדם המארגן: ISRAEL-is (ישראליז)
תיאור הארגון / אדם האחראי לתכנית:

מי אנחנו – ישראליז? ישראליז הוא מיזם חברתי, חינוכי, ציוני הפועל לשינוי תפיסתי של ישראל בעיניי צעירים מרחבי העולם דרך מפגשים בינלאומיים עם מטיילים ישראלים במסגרת ה"טיול הגדול". מיזם ישראליז פועל בשיתוף פעולה עם צה"ל וכיום מכשיר את משוחררי צה"ל (כ-25,000 ב-2019) וזאת במטרה לקדם את ההסברה של מדינת ישראל בעולם. המיזם הוקם לאחר שובם מ"הטיול הגדול" של קבוצת קצינים צעירים שזיהתה את הפוטנציאל האדיר הטמון ביכולת להשפיע על תדמית ישראל בצורה ייחודית ורחבה. למה? אנחנו מאמינים בהזדמנות האדירה המבוססת על פלטפורמת המטיילים הישראלים לצורך השפעה על תפיסת ישראל בעולם, וכן מעריכים את כוחו של "הסיפור האישי". לפיכך, אנו פועלים תוך חיזוק תחושת הזהות והשייכות של הצעירים לארץ ולמדינה.

האם התכנית היא אקדמאית: לא
מיקום התכנית: דרום אמריקה, מרכז אמריקה והמזרח הרחוק
קהל היעד של התכנית: צעירים בגילאי 20-27 הטסים ל"טיול הגדול"
תנאי קבלה: תהליך המיון כולל שני שלבים: שלב א' - כחלק מתהליך המיון יש למלא טופס מועמדות קצר ולשלוח סרטון קצר (עד דקה) שבו תציג את עצמך באנגלית ותספר למה תרצה לקחת חלק במשלחת. שלב ב' – יום מיון והכרות: לאחר שעברת את השלב הראשוני נזמן אותך לחצי יום שם תכיר לעומק את תכנית השליחים החל משלב ההכשרה ועד להתנדבות עצמה בחו"ל. יום המיון כולל סשן מגניב של דינמיקה קבוצתית שמדמה את הפעילות בחו"ל וראיון אישי קצר שבחלקו יהיה באנגלית.
משך התכנית: כשבועיים
עלות למשתתף/ת בתכנית: ללא עלות
שם הארגון: ישראליז
שם איש / אשת הקשר: איתמר
מס' טלפון: 0524250342
כתובת דוא"ל: itamar@israel-is.org
בקטגוריה חוץ לארץ

קבצים להורדה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.