הקיץ עוברים לכרם שלום - אירוע חשיפה

מכינת לפידות - אמונה

אריאל

[email protected]

0556664022

דף / פרופיל פייסבוק

לפידות אמונה - משרדי המכינה
משרדי המכינה

[email protected]

דף / פרופיל פייסבוק

מכינת לפידות - אמונה

מיקום: מעלה מכמש

על המכינה:

מכינה לבנות דתיות המכינה לשירות צבאי משמעותי, לחיי אמונה ורוח עשירים ולאחריות והובלה ציונית- חברתית. שנת המכינה היא שנה מכוננת ומעצבת החותרת בו זמנית בשני כיוונים: מחד בנית עולם אישי, אמוני עמוק ובעל יסודות רחבים, ומאידך עידוד ליוזמה ועשיה חברתית בקהילת המכינה ומחוצה לה. במכינה בית המדרש הוא מרחב מיוחד שהשהות בו מאפשר לימוד וליבון הזהות היהודית ועולם האמונה, העמקה וחיבור להגות הציונית ולהיסטוריה של עם ישראל והתמודדות אישית וחברית עם שאלות מורכבות. יחד עם זאת חיי המכינה הם חיי שיתוף המונעים מכח הקבוצה. חברות המכינה הן חלק בלתי נפרד מהנהגת המכינה ואחראיות על תפעולה השוטף, על בניית תכנים ופעילויות הליבה ומקדישות למעלה מחצי יום בשבוע להתנדבות במגוון תחומים.

חיי מכינה:

לימוד: הלב הפועם של מכינת לפידות הוא בית מדרש נשי, חי ותוסס שיש בו חבורה מלוכדת הלומדת בהעמקה תכנים מגוונים הבאים לענות על צורך השעה וצורך הנשמה וביניהם: תנ"ך, הלכה, משנה וגמרא, פילוסופיה יהודית, חסידות ואמונה.  כמו כן לימודי ערבית ומזרחנות, אקטואליה, היסטוריה, פלוסופיה כללית, קולנוע מדרשי ותרבות.
חיי שותפות ומנהיגות: חברות המכינה שותפות מלאות לתפעול המכינה ולתכנים. מדי שבוע מתמנה אחראית סדר הדואגת להתנהלות הלו"ז. המכינה מופעלת על ידי ועדות האחראיות על ריכוז טיולים, אירועים, פרסום וסדרות היכרות עם החברה הישראלית ועוד.
מעורבות חברתית: אנו במכינת לפידות מאמינים כי בית המדרש וחיי הרוח והאמונה חייבים להיות מחוברים לעשייה איכותית ומיטיבה עם הסביבה. מסלולי ההתנדבות מגוונים: חקלאות, רכיבה טיפולית, ארכיאולוגיה, נוער בסיכון, חינוך, מועדון שיקומי ועוד.
הכרת הארץ ועם ישראל: סיורים, טיולים וסדרות להיכרות עם החברה הישראלית הן הזדמנות להתחבר לנופי הארץ ולהשתלב בתוך קהילה נבחרת ברחבי מדינת ישראל- בעיירת פיתוח, קיבוץ או עיר, בנגב, תל אביב או גולן, בקהילה חרדית, טבעונית ובדוואית. יחד ניצור את החוויה הישראלית ונצא לגיבוש מיוחד עם עם ישראל.
הכנה לשירות צבאי: הכנה פיזית הכוללת שיעורי ספורט, קרב מגע ומד"סים. היכרות עם המסגרות הצבאיות השונות באמצעות שיעורי מדריכה, הרצאות וסיורים.

שנת המכינה היא שנה אינטנסיבית המחייבת לשותפות מלאה בתהליך של למידה סקרנית וכנה, חברות, יוזמה ועשייה. מי שמחפשת אתגרים, מוכנה לעבודה מאומצת ורוצה להיות חלק מחוד החנית של מנהיגות נשית.

ראש המכינה – הרב ניר יהודה

הרב ניר יהודה תושב עפרה, נשוי לורדית אבא לארבעה ילדים. שרת בפנימייה הצבאית באור עציון כחלק מסגל ההוראה. למד והוסמך לרבנות בישיבה הגבוהה בבית אל. בעל תואר בחינוך ומשפטים ומסיים לימודי תואר שני במשפטים. שימש במשך שנים רבות כרכז מחשבת ישראל באולפנת עפרה, ורכז לימודי תנ"ך בישיבת בני צבי. מלמד בבתי מדרש ומיסד מכינת לפידות אמונה.

חן פוריס גרה בירושלים, בוגרת מכינת בית ישראל. שירתה בדובר צה"ל כדוברת החטיבה המרחבית 300 בגבול לבנון, וכמפקדת בקורס מש"קי דוברות.

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות